Co wpływa na cenę ekogroszku?

Ekogroszek to bardzo popularny opał, wykorzystywany w kotłach i piecach na paliwo stałe. Produkowany jest z wysokokalorycznego węgla o niskiej wilgotności i zawartości siarki. Jest paliwem bardzo wydajnym spełniającym europejskie normy paliwa ekologicznego. Wszystkie te cechy sprawiają, że ekogroszek jest tak popularny wśród konsumentów. Nie da się jednak ukryć, że jego cena rośnie – co ma na to wpływ?

Parametry ekogroszku – co oznaczają?

Decydując się na opał, jakim jest ekogroszek, warto poznać znaczenie parametrów, które go opisują. Poza określonym rozmiarem ziaren, opał ten charakteryzuje się szeregiem pozostałych właściwości fizyko-chemicznych, które wpływają na jego wydajność i pracę pieca retortowego. Wśród najważniejszych parametrów można wymienić kaloryczność opału, czyli wartość opałową/energetyczną, zawartość popiołu, siarki, a także jego granulację i spiekalność.

Wady i zalety stosowania ekogroszku

Paliwa kopalniane to w Polsce najczęściej stosowany opał do ogrzewania mieszkań i domów. Nowoczesne technologie wydobywcze i produkcyjne sprawiły, że na rynku już od lat można spotkać nie tylko węgiel, lecz także wytwarzany z niego ekogroszek. Dostępny jest w niemal każdym składzie węgla i uznawany za ekologiczną alternatywę dla węgla kamiennego.

Ekogroszek – jaki wybrać?

Ekogroszek jest jednym z najczęściej stosowanych w Polsce materiałów opałowych. Swoją popularność zawdzięcza doskonałemu stosunkowi jakości do ceny, bardzo dużej wydajności i niskiej emisji zanieczyszczeń do środowiska. Ponadto jest dużo wygodniejszy w użytkowaniu od węgla kamiennego i łatwiejszy w składowaniu. Bardzo często jest bardziej wydajny od pozostałych rodzajów węgla. Ekogroszek spełnia europejskie normy paliwa ekologicznego.

Jak wydajnie spalać ekogroszek ?

Coraz więcej samorządów dofinansowuje wymianę pieca na model retortowy, opalany ekogroszkiem. Stąd wiele osób decyduje się na wymianę na model bardziej ekologiczny np. obsługiwany automatycznie, co jest rozwiązaniem także niezwykle wygodnym dla użytkowników. Jednak zanim zacznie się w ten nowy sposób ogrzewać dom, warto poznać kilka wskazówek, dzięki którym spalanie tego rodzaju opału będzie wysoce produktywne.

Piec na ekogroszek czy węgiel?

Własny dom jednorodzinny to marzenie wielu osób. Jednak wraz z podjęciem decyzji o rozpoczęciu budowy, trzeba rozważyć także kwestie związane z jego ogrzewaniem. Najczęściej w tym celu montuje się piec, do którego stosuje się ekogroszek lub węgiel. Sklep internetowy to miejsce, w którym można zaopatrzyć się w obydwa te produkty, jednak warto znać różnice między nimi. Niektóre z nich przybliżamy w poniższym artykule oraz innych, dostępnych na naszej stronie internetowej.

Zalety palenia ekogroszkiem

Kilka miesięcy przed sezonem grzewczym to najlepszy moment, żeby zakupić opał na zimę. Wśród rozwiązań cieszących się dużą popularnością jest ekogroszek. Polski węgiel, z jakiego został wytworzony, nie bez powodu jest uznawany za surowiec wysokiej jakości. Jakie są zalety korzystania z tego rodzaju opału?

Zakup opału na zimę

Wielu Polaków każdego roku musi ponieść duży wydatek, jakim jest zakup opału na zimę. Warto zrobić to w sposób rozsądny, ponieważ kupno taniego i mało wydajnego surowca, może przynieść straty nie tylko dla portfela, ale także dla środowiska. W poniższym artykule zestawiliśmy kilka istotnych informacji, które pomogą naszym klientom zakupić najlepszy ekogroszek w Polsce.