Ekogroszki Polskie

Sprzedaż Workowanego Węgla i Ekogroszku

Zakup opału na zimę

Wielu Polaków każdego roku musi ponieść duży wydatek, jakim jest zakup opału na zimę. Warto zrobić to w sposób rozsądny, ponieważ kupno taniego i mało wydajnego surowca, może przynieść straty nie tylko dla portfela, ale także dla środowiska. W poniższym artykule zestawiliśmy kilka istotnych informacji, które pomogą naszym klientom zakupić najlepszy ekogroszek w Polsce.

Na co warto zwrócić uwagę?

Jednym z podstawowych kryteriów, które sprawiają, że decydujemy się na podjęcie decyzji o zakupie, jest atrakcyjna cena za ekogroszek. Tanio można go kupić w wielu miejscach, jednak należy się wystrzegać rażąco obniżonych cen u niesprawdzonych producentów, gdyż może to świadczyć o niskiej jakości opału. Szukając produktu dla siebie, warto zwrócić uwagę na to, czy jego wilgotność nie przekracza 10%. Jeśli będzie ona wyższa niż wspomniana norma może to skutkować znacznym pogorszeniem jakości spalania. Bywa to też przyczyną pojawienia się w rdzy w podajniku kotła, dlatego należy przechowywać ekogroszek w suchych miejscach. Ponadto, najlepiej jest unikać kupowania groszku luzem, ponieważ w czasie magazynowania sypki materiał szybciej może ulec zawilgoceniu. Używanie takiego surowca w dłuższej perspektywie jest także nieekonomiczne, ponieważ energia będzie używana do odparowywania wilgoci, co w praktyce przełoży się na większe zapotrzebowanie. Rekomendowanym rozwiązaniem jest kupno opału od producenta, który przechowuje ekogroszek w specjalnych bagach, nieprzepuszczających wilgoci.

Dodatkowe wskazówki

Jednak najbardziej istotną informacją, na jaką warto zwrócić uwagę, jest wartość opałowa. Jest ona wyrażona w MJ/kg. Ten parametr oznacza ilość energii pozyskanej z jednego kilograma zużytego opału. Oprócz kaloryczności istotna jest także wielkość ziaren. W ekogroszku najwyższej jakości przeważają ziarna o grubości wynoszącej nawet 25 milimetrów. Mniejsze ziarna o średnicy wynoszącej od pięciu do dwunastu milimetrów stanowią w takim ekogroszku mniej niż ¼ całości. W klasach podstawowych stosunek grubych ziaren do mniejszych wynosi 50:50. Wysokogatunkowy ekogroszek Wesoła to nie tylko niższa emisja toksycznych substancji do środowiska w porównaniu do zwykłego węgla, ale także ciepło emitowane przez dłuższy czas.

Szukając opału do pieca, warto korzystać ze sprawdzonych produktów rodzimego pochodzenia. Sprzedawany w naszym sklepie polski węgiel ekogroszek jest przetestowany przez naszych stałych klientów, którzy cenią sobie jego wysoko kaloryczność. Istotnym czynnikiem, na jaki zawsze warto zwracać uwagę, jest wiarygodność sprzedawcy. Niestety, zdarzają się sytuacje, w których klient kupuje opał odbiegający od deklaracji umieszczonych na opakowaniu. W przypadku opału oferowanego przez naszą firmę dajemy gwarancję, że klient otrzymuje produkty najwyższej jakości, czego potwierdzeniem jest ponad 20 lat doświadczenia w branży i liczne współprace nawiązane przez ten czas z osobami prywatnymi i firmami.