Ekogroszki Polskie

Sprzedaż Workowanego Węgla i Ekogroszku

Zalety palenia ekogroszkiem

Kilka miesięcy przed sezonem grzewczym to najlepszy moment, żeby zakupić opał na zimę. Wśród rozwiązań cieszących się dużą popularnością jest ekogroszek. Polski węgiel, z jakiego został wytworzony, nie bez powodu jest uznawany za surowiec wysokiej jakości. Jakie są zalety korzystania z tego rodzaju opału?

Rozwiązanie przyjaźniejsze dla środowiska

Warto korzystać z tego opału, ponieważ kto pali ekogroszkiem, emituje do atmosfery o ¼ mniej dwutlenku węgla niż w ten, kto ogrzewa dom węglem. Najpopularniejsze rodzaje takie jak ekogroszek Pieklorz czy ekogroszek kopalnia Wesoła są także odpowiedzialne za mniejszą emisję pyłów, aż o 92%! Wesoła ekogroszek używany w piecach retortowych, nie dostarczają do powietrza tak dużo dwutlenku siarki czy tlenów azotu. Dzięki temu do atmosfery przedostanie się mniej szkodliwych substancji, a powietrze w najbliższej okolicy będzie czystsze.

Niewielki nakład pracy

Obsługa kotła retortowego, do którego stosuje się ekogroszek, wymaga ze strony użytkownika jedynie uzupełnienia paliwa w podajniku i usuwania popiołu. Reszta procesów jest w pełni zautomatyzowana i zarządzana przez elektroniczny sterownik. Tak zmodernizowana instalacja jest wygodniejsza w użyciu w porównaniu to klasycznego pieca, zwłaszcza że zasobnik paliwa ma możliwość pomieszczenia zapasu, który starczy nawet na kilka dni ogrzewania. Oczywiście, posiadając taki piec, należy pamiętać o jego regularnej konserwacji i poddawaniu go przeglądom technicznym po to, żeby mieć gwarancję, że maszyna działa prawidłowo, nie spalając więcej, niż powinna.

Niższe koszty eksploatacji

Osoby, których interesuje ekogroszek tani i wydajny, mogą mieć wątpliwości co do kupna samego pieca retortowego. Trzeba przyznać, że jest on droższy w porównaniu do tradycyjnych, rusztowych modeli, jednak ta inwestycja szybko się zwróci. Wpływa na to kilka czynników w tym m.in. to, że jest on tani w eksploatacji.

Nie bez przyczyny Wesoła Ekogroszek czy inne rodzaje produkowane w Polsce, cieszą się dużą popularnością. Jako opał jest uważany za bardzo wydajny, ponieważ pali się długo, dając użytkownikom komfort korzystania z ogrzanych pomieszczeń. Jest to rozwiązanie ekologiczne i w opłacalne, zwłaszcza jeśli kupuje się go od sprawdzonego dostawcy. Sprzedawany przez nas ekogroszek wyróżnia się dobrymi parametrami, dzięki czemu jest wydajny i dostarcza ciepło. Rozważając to, czym palić w sezonie grzewczym, warto wziąć pod uwagę ten rodzaj opału, do czego zachęcamy powyższym zestawieniem jego największych zalet.