Ekogroszki Polskie

Sprzedaż Workowanego Węgla i Ekogroszku

Piec na ekogroszek czy węgiel?

Własny dom jednorodzinny to marzenie wielu osób. Jednak wraz z podjęciem decyzji o rozpoczęciu budowy, trzeba rozważyć także kwestie związane z jego ogrzewaniem. Najczęściej w tym celu montuje się piec, do którego stosuje się ekogroszek lub węgiel. Sklep internetowy to miejsce, w którym można zaopatrzyć się w obydwa te produkty, jednak warto znać różnice między nimi. Niektóre z nich przybliżamy w poniższym artykule oraz innych, dostępnych na naszej stronie internetowej.

Informacje na temat opału

Choć ekogroszek jest pochodną węgla kamiennego, różnica między tymi produktami jest znacząca. Jedną z nich jest kwota, jaką trzeba zapłacić za tonę opału. Ceny ekogroszku w Polsce są niższe w porównaniu do węgla takiego jak np. cieszący się popularnością polski węgiel Orzech Marcel. Istotną różnicą między produktami jest także aspekt ekologiczny. Pod tym względem ekogroszek z Wesołej czy Pieklorz jest rozwiązaniem przyjaźniejszym dla środowiska, ponieważ emituje mniej dwutlenku węgla. Jednak węgiel nadal cieszy się dużą popularnością, z wielu powodów. Jednym z nich jest fakt, że jest on łatwo dostępny. Ponadto, do ogrzewania tą metodą nie jest wymagane posiadanie w domu specjalistycznego kotła. Z łatwością można też kupić opał wydobywany w Polsce, dzięki czemu wspiera się rodzimą gospodarkę, co jest aspektem istotnym dla niektórych nabywców. Niestety, cena pieca retortowego przystosowanego do palenia ekogroszkiem jest wysoka, co może zniechęcać do korzystania z tego sposobu na ogrzewanie domu. W przypadku posiadania urządzenia, w którym można palić ekogroszkiem, wymagane są także przeglądy techniczne, do których wykonania trzeba wynająć firmę, co również wiąże się z kosztami.

Wybór odpowiedniego opału

Osoby posiadające piece retortowe, często przed okresem grzewczym muszą kupić opał i zastanawiają się: jaki ekogroszek najlepszy? Pośród kilku rodzajów dostępnych na rynku, najlepiej jest wybierać takie, których używanie będzie efektywne. Pod tym względem najlepszym wyborem są produkty o wysokiej wartości opałowej takie jak np. ekogroszek KWK Wesoła. Różnica w używaniu tego rodzaju opału a węgla wiąże się także z mniejszą ilością popiołu. Konieczność jego częstego sprzątania jest codziennością dla tych, którzy ogrzewają swój dom węglem. Szukając najlepszego sposobu na opłacalne i efektywne ogrzewanie budynku, warto wziąć pod uwagę specyficzne właściwości, jakimi charakteryzuje się palenie zarówno węglem, jak i
ekogroszkiem. Pozwoli to na podjęcie decyzji zgodnej z potrzebami i preferencjami, które dla każdego gospodarstwa domowego mogą się różnić. W sklepie internetowym dysponujemy obydwoma rodzajami produktów, co daje klientom możliwość wyboru.