Ekogroszki Polskie

Sprzedaż Workowanego Węgla i Ekogroszku

Jak wydajnie spalać ekogroszek ?

Coraz więcej samorządów dofinansowuje wymianę pieca na model retortowy, opalany ekogroszkiem. Stąd wiele osób decyduje się na wymianę na model bardziej ekologiczny np. obsługiwany automatycznie, co jest rozwiązaniem także niezwykle wygodnym dla użytkowników. Jednak zanim zacznie się w ten nowy sposób ogrzewać dom, warto poznać kilka wskazówek, dzięki którym spalanie tego rodzaju opału będzie wysoce produktywne.

Jak wybrać dobry ekogroszek workowany?

Niestety, wiele osób korzystających z piecy, nie przywiązuje należytej wagi do sprawdzenia jakości opału, którym później zamierza ogrzewać dom. Jest to niezwykle istotne, ponieważ nieoptymalne wykorzystanie pieca może przynieść użytkownikom duże straty finansowe. Kupowany opał musi być wysokokaloryczny, o niskiej wilgotności taki jak np. KWK Wesoła ekogroszek. Najbezpieczniej jest go kupić od sprawdzonego dostawcy, który w swoim asortymencie ma wyłącznie wysokogatunkowy opał. Jeśli chodzi o ekogroszek, sklep sprzedaje go w paczkach, dzięki czemu nie przechodzi do opału wilgoć, która działa niekorzystnie na piec. Taki rodzaj pakowania jest istotny także dlatego, że ekogroszek workowany nie wietrzeje. Jest to ważne, ponieważ zwietrzały opał znacząco traci na swoich właściwościach oraz jest jedną z przyczyn tworzenia się spieków w środku kotła.

Stan techniczny kotła

Oprócz wspomnianych cech warto mieć na uwadze to, że kocioł musi mieć zapewniony odpowiedni dopływ powietrza, jednak nie może być go ani za mało, ani za dużo. Jeżeli doprowadzi się do sytuacji, w której wewnątrz kotła będzie zbyt mała ilość powietrza, ekogroszek nie ulegnie całkowitemu spaleniu. W przypadku, kiedy w kotle będzie zbyt duża ilość powietrza, efektem będzie obniżenie temperatury paleniska. Negatywnym efektem takiej sytuacji jest strata powietrza. Ponadto, wiąże się ona także ze zwiększoną emisją dwutlenku węgla. Istotne jest także to, aby przez czas użytkowania przestrzegać zaleceń producenta urządzenia. Niezbędne jest także dokonywanie regularnych przeglądów, dzięki którym zmniejsza się prawdopodobieństwo wystąpienia awarii, co może być bardzo problematyczne, zwłaszcza w sezonie grzewczym.

Warto stosować sposoby na efektowne spalanie po to, żeby sezon grzewczy nie okazał się niepotrzebnym drenowaniem naszego portfela. Jeśli chodzi o ekogroszek, cena za tonę jest atrakcyjna, jednak nie powinna ona być rażąco zaniżona, dlatego trzeba ostrożnie podchodzić do takich ofert. Nasza firma jako doświadczony dystrybutor sprzedaje wyłącznie wysokogatunkowe produkty takie jak np. kopalnia Wesoła ekogroszek.