Ekogroszki Polskie

Sprzedaż Workowanego Węgla i Ekogroszku

Czy palenie ekogroszkiem jest opłacalne?

Wielu naszych klientów rozważających wymianę pieca węglowego na retortowy zastanawia się, czy taka zmiana jest opłacalna dla portfela. W poniższym wpisie przedstawiamy podstawowe informacje, z którymi warto się zapoznać przed podjęciem tej istotnej decyzji. Zapraszamy do lektury!

Podstawowe informacje

Warto pamiętać o tym, że ekogroszek to nic innego jak pochodna węgla kamiennego lub brunatnego. Popularny ekogroszek Wujek czy ekogroszek Retopal wytwarza się poprzez zmielenie za pomocą maszyny brył węgla kamiennego na drobniejsze fragmenty i przesianie go przez specjalne sita. Wytwarza się go z węgla o niskiej zawartości siarki, co pozytywnie wpływa na ograniczenie korozji wewnątrz kotła. Co więcej, cechą charakterystyczną tego opału jest także jego wysoko kaloryczność. W praktyce dla użytkownika oznacza to tyle, że pomieszczenia są ogrzewane wydajnie, za kwoty niższe w porównaniu np. do ogrzewania elektrycznego. Jeśli chodzi ekogroszek wysokokaloryczny, cena za tonę jest uzależniona od kilku czynników. Jednym z nich jest wartość opałowa – im wyższa, tym droższy (ale i wydajniejszy) będzie opał.

Jak ekogroszek, to w worku

Z wielu względów bardziej opłaca się kupować workowany ekogroszek. Sklep internetowy oferuje je w wersjach 500-kilogramowych oraz o wadze tony. Jest to opcja bezpieczniejsza niż sprzedawany luzem, ponieważ może on ulegać zwietrzeniu oraz zawilgoceniu, co negatywnie odbija się na jego wydajności. Ponadto, kupując przykładowy ekogroszek workowany Wesoła, zyskuje się także gwarancję prawidłowej wagi zakupionego opału. Na każdym worku widnieją wszystkie dane deklarowane przez producenta, który ma obowiązek się z nich wywiązać. Są to informacje istotne dla użytkowników piecy takie jak np. kaloryczność. Zabezpieczenie w postaci plastikowej folii sprawia, że wszelka ingerencja byłaby zauważalna, więc kupując taki produkt klient, zyskuje świadomość, że nie jest to towar kupiony „w ciemno”. Ponadto, taki rodzaj opakowania minimalizuje bałagan, który może się pojawić w kotłowni czy na posesji przy składowaniu opału luzem.

Dla wielu użytkowników piecy retortowych niższa kwota wydawana na opał jest kluczową kwestią. Choć jeśli chodzi o np. ekogroszek Wieczorek, cena może być naprawdę atrakcyjna, warto jednak pamiętać także o innych zaletach korzystania z pieca na ten rodzaj opału, nie tylko finansowych. Jest to m.in. przejrzystość informacji dla osoby kupującej czy wysoka wydajność opału, którą przekłada się na zadowolenie klientów z wyboru tej metody ogrzewania.