Ekogroszki Polskie

Sprzedaż Workowanego Węgla i Ekogroszku

Wady i zalety stosowania ekogroszku

Paliwa kopalniane to w Polsce najczęściej stosowany opał do ogrzewania mieszkań i domów. Nowoczesne technologie wydobywcze i produkcyjne sprawiły, że na rynku już od lat można spotkać nie tylko węgiel, lecz także wytwarzany z niego ekogroszek. Dostępny jest w niemal każdym składzie węgla i uznawany za ekologiczną alternatywę dla węgla kamiennego.

Zalety stosowania ekogroszku

Początkowo uznawany za odpad po węglu kamiennym i brunatnym, ekogroszek okazał się bardzo wydajnym i ekologicznym źródłem energii. Z tego powodu ekogroszek Pieklorz, Wesoła, czy inne workowane produkty obecnie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów. Ten wysokiej jakości opał pali się długo, dostarczając odpowiednią ilość ciepła, przy jednoczesnej produkcji niewielkiej ilości odpadów. W przeciwieństwie do opalania węglem, piece na ekogroszek nie wymagają tak dużego nakładu pracy – wystarczy regularnie uzupełniać zbiornik i usuwać popiół z komory spalania 1-2 razy w tygodniu. Kotły na ekogroszek są tańsze w eksploatacji od tradycyjnych oraz odznaczają się większą sprawnością, co wpływa na realne oszczędności. Jest to paliwo o doskonałym stosunku jakości do ceny, dlatego tak łatwo jest znaleźć wysokiej jakości ekogroszek tanio. Stosowanie opału kopalnianego wspiera polski rynek i przedsiębiorców oraz wykorzystuje lokalne surowce. Jeśli chodzi o ekogroszek, kopalnia Wesoła jest jednym z przedsiębiorstw, które w swojej ofercie mają produkty pochodzące z polskich złóż.

Wady stosowania ekogroszku

Jak każde paliwo dostępne na rynku – to także nie jest bez wad – i choć ekogroszek z Wesołej wpływa na realne oszczędności, kotły i piece retortowe mają dość wysoką cenę instalacji. Urządzenia te ponadto wymagają konserwacji i regularnych przeglądów, co zabezpiecza je przed uszkodzeniem i kosztownymi w naprawie awariami. Jak w niemal każdej branży można także spotkać się z nieuczciwymi sprzedawcami – warto zatem kupować opał ze znanego i zaufanego źródła, które dba o wysoką jakość produktu i odpowiednią jego kaloryczność.

Ekogorszek, jak każdy inny materiał opałowy ma swoje wady i zalety, które warto poznać jeszcze przed podjęciem decyzji o rodzaju stosowanego paliwa i zakupu kotła. Jest to bez wątpienia bardzo wydajne paliwo, o niewielkiej emisji zanieczyszczeń do środowiska, co czyni go jednym z najbardziej ekologicznych rozwiązań dostępnych na rynku. I choć jego cena rośnie, ekogroszek uznawany jest za paliwo przyszłości, dlatego warto zdecydować się na tę inwestycję.